İşgalci İsrail gözünü Filistinlilerin mülküne dikti: Yakıp yıktılar

İşgal altındaki Batı Şeria’daki Filistin topraklarını gasbeden İsrailliler, Filistinlilerin bölgedeki mülklerini hedef alan saldırılar düzenledi. İşgalciler, Filistinlilerin araçlarını yaktı, zeytinliklerine saldırdı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA ve görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Ramallah kentinde Filistin topraklarını gasbeden İsrailliler, Barka köyünde bir vatandaşın aracını ateşe verdi.

Ramallah’ın batısındaki Mezraa el-Garbiyye köyüne saldıran İsrailli gaspçılar, Kufr Nima köyündeki bazı zeytin ağaçlarını söktü.

İŞGALE ZEMİN HAZIRLIYORLAR

Filistin topraklarını gasbeden İsrailliler, Ramallah’ın güneyindeki Husan ve el-Hıdır köylerine konteyner evler yerleştirerek o bölgelerin de işgaline zemin hazırladı.

Ramalah’ın kuzeyinde Cenin kentinin batısındaki Dahru’l Abd köyünde de Filistinlilere ait tarım odası ve zeytinlikler yakıldı.

7 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

Filistin hükümetine bağlı Ayrım Duvarı’na Direniş Heyeti’ne göre, 2024’ün ilk yarısında Batı Şeria’da Filistin topraklarını gasbeden İsrailliler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 7 Filistinli şehit oldu.

İsrail’deki solcu Şimdi Barış Hareketi verilerine göre, Batı Şeria’da, Doğu Kudüs haricindeki bölgelerde yaklaşık yarım milyon İsrailli yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir